بهداشتی

آیا استفاده از دهانشویه در کنترل ویروس کرونا موثر است؟

دهانشویه نانوسیل
نحوه اثرگذاری دهانشویه بر ویروس کرونا

مطالعات جهانی انجام شده نشانگر این است که ویروس کرونا، پیش از ورود به ریه، به مدت 24 الی 38 ساعت در مخاط نواحی دهن، حلق و بینی باقی می ماند و شروع به تکثیر می کند. از این رو استفاده از دهانشویه و محلول شستشوی بینی که حاوی پراکسید هیدروژن ۱ درصد، عصاره میخک، یون نقره، و نتول در این بازه ی زمانی، می تواند این ویروس را غیر فعال نموده و نقش قابل توجهی در پیشگیری از ابتلا به کویید 19 ایفا کند.

برخی دهانشویه‌ها با استفاده از فناوری نانو محلولی غیر سمی و بدون عوارض تهیه کرده اند که بر روی طیف وسیعی از میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی (استریتوکوک‌های گروه A، استرپتوکوکوس سنگوئیس، استافیلوکوکوس اپیدرمیس، استافیلوکوکوس اورئوس و سودودموناس آنروژینوزا) قارچ‌ها (کاندیدا آلبیکنس) و ویروس‌های بدون پوشش و پوشش دار (HIBV و HAV-1 و HIV  موثر است.

این محلول‌ها دارای قدرت اثربخشی بر روی کلیه ویروس‌های پوشش دار و بدون پوشش می‌باشد.

مزیت پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن داراي خواص سفيدكنندگي و از بين برنده لكه‌هاي دنداني می‌باشد و همچنين به دليل خواص اكسيد كنندگی باعث از بين رفتن بوي بد دهان می‌گردد. همچنین بدليل خواص آنتي ميكروبيال و نيز آزادسازي اكسيژن از تكثير جمعيت ميكروبي غيرهوازي موثر در بيماريهاي پريودنتال جلوگيري مي نمايد . بدليل خاصيت جوشان و ایجاد حباب بر روي سطوح دنداني ، اثرات پاك كنندگي مكانيكي و يا سست كردن پلاك هاي ميكروبي را نيز دارا مي باشد.

دهانشویه نانوسیل

              دهانشویه نانوسیل

شرکت داروسازی کیمیا فام با نام برند نانوسیل اقدام به تولید دهانشویه‌هایی با استفاده از فناوری نانو کرده است که در مقابل ویروس کرونا مقاوم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *