بهداشتی

حوله‌های آنتی‌باکتریال

حوله آنتی‌باکتریال

 

مزیت حوله‌های آنتی‌باکتریال

حوله به دلیل مرطوب بودن و تماس‌های مکرر با سطح دست می‌تواند مکان مناسبی برای رشد باکتری‌ها باشد. استفاده از حوله آنتی‌باکتریال را می‌توان راه‌حل مناسبی برای جلوگیری از اثرات مضر باکتری‌ها قلمداد کرد. حوله‌های آنتی‌باکتریال، آلرژن ها، جرم‌ها و باکتری‌هایی که درون بافت پارچه به دام افتاده‌ اند را از بین می‌برد. یکی از روش‌های ضدباکتری کردن حوله‌ها استفاده از نانوذرات اکسید روی در بافت پارچه حوله است .

با اضافه شدن نانوذرات اکسید روی، یون‌های روی به آلودگی درون حوله حمله کرده و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کنند. حوله‌های آنتی باکتریال با کاربرد مواد نانویی استاندارد مانع از تجمع، رشد و تکثیر و فعالیت انواع میکروارگانیسم‌ها و تولید بوی بد روی حوله می‌شود. نیاز به شوینده کمتر از مزایای حوله‌های آنتی‌باکتریال نانویی تولید شده است. حوله نانو آنتی‌باکتریال به دلیل به‌کارگیری فناوری نانو مواد، با استاندارد بالا تولید شده و در عین حال قابلیت جذب آب آن از حوله‌های معمولی بیشتر است.

ویژگی‌ حوله‌های آنتی‌باکتریال
مشخصه‌های فنی
۱ ماندگاری بالا
۲ قابل شستشو تا ۱۰۰ بار
۳ از بین برنده بوی بد
۴ ضد باکتری، قارچ، آلرژن، و جرم
۵ قدرت بالای جذب آب و رطوبت
۶ بدون پرزدهی
۷ ضدحساسیت
۸ دو طرف آبگیر و دارای رنگ عمیق و با ثبات

 

از جمله شرکت‌های داخلی که اقدام به تولید حوله‌های آنتی‌باکتریال با استفاده از فناوری نانو کرده است شرکت حوله یاس سپید مشهد با برند سلین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *