ماسک, ماسک تنفسی

دلایل استفاده از ماسک تنفسی

۱. محافظت افراد اطراف خود

ویروس کرونا فرد به فرد و از طریق عطسه، صرفه، قطرات آب ناشی از حرف زدن منتقل می‌شود. قطرات آلوده از طریق هوا منتقل شده و ممکن است به فرد دیگر حاضر در آن محیط سرایت کند. در نتیجه یکی از دلایل استفاده از ماسک تنفسی جهت جلوگیری از عبور قطرات آلوده و انتقال بیماری است.

حفظ ۲ متری فاصله اجتماعی در کاهش احتمال انتقال موثر است. اما این احتمال در صورت استفاده از ماسک تنفسی به طور همزمان بیشتر کاهش پیدا می‌کند.

۲. ممکن است بیمار باشید و علائمی نداشته باشید!

افراد ممکن است با وجود اینکه علائمی از خود نشان نداده‌اند درحال انتشار ویروس کرونا باشند. بسیاری از موارد بیماری نشان داده است که برخی افراد هیچگونه علائمی ناشی از ابتلا به بیماری کویید-۱۹ از خود نشان نمی‌دهند اما حامل این ویروس هستند. همچنین این احتمال که انتقال ویروس پیش از بروز علائم رخ دهد نیز وجود دارد. به همین دلیل از دیگر دلایل استفاده از ماسک‌ تنفسی این است که بهتر است در هر حالتی چه احساس سلامتی می‌کنید و چه دارای علائم هستید از ماسک تنفسی در محیط‌های عمومی و کاری استفاده کنید.

۳. ماسک تنفسی شما را در برابر بیماری حفظ می‌کند

ماسک تنفسی علاوه بر حفظ افراد در برابر شما که ممکن است ناقل بیماری باشید، از شما نیز در برابر دیگر افراد محافظت می‌کند. هرچه تعداد افراد بیشتری از ماسک تنفسی استفاده کنند، احتمال انتقال آلودگی از طریق هوا بسیار کاهش می‌یابد.

۴. استفاده از ماسک تنفسی تنها انتخاب موجود!

با توجه به تایید نشدن واکسن‌هایی که در دنیا و کشور در حال ساخت است، تنها راه دفاع از خود حفظ فاصله اجتماعی، شستشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک تنفسی است. این همه‌گیری ممکن‌ است به این زودی از بین نرود اما با استفاده از ماسک‌های تنفسی با راندمان بالا می‌توان از افزایش ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کویید-۱۹ جلوگیری کرد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه ویکی‌پدیای ماسک تنفسی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.