بهداشتی, لکه‌بر

فناوری جدید در کرم‌های ضدآفتاب

پیری زودرس پوست

پیری پوست فرآیند پیچیده‌ای است که شامل تمام لایه‌های اپیدرم، درم و پروتئین‌های دفع کننده است. در فرآیند پیری پوست شاهد کاهش عملکرد سلول های بنیادی احیا کننده نیز خواهیم بود. سلول‌های بنیادی در اپیدرم به سلول‌های بنیادی لایه پایه و سلول های بنیادی بین قطبی تقسیم می‌شود. کاهش عملکرد سلول‌های بنیادی اپیدرمی در ارتباط با تلومرهای کوتاه شده مشاهده می‌گردد که باعث کاهش پتانسیل پرولیفراتیو در برابر اشعه ماورا بنفش شده و منجر به پیری زودرس می‌گردد.

پیری زودرس

مقابله با پیری زودرس پوست به کمک سلول‌های بنیادی

کرم‌های ضدآفتابی که به تازگی از فناوری سلول‌های بنیادی استفاه می‌کنند به دلیل نفوذ بالایی که این سلول‌ها به لایه‌های درونی پوست فراهم می‌کنند، سبب تحریک کلاژن و الاستین می‌شوند که از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند.

همچنین در کنار این فناوری جهت جذب بیشترین مقدار اشعه، از جاذب‌های معدنی نانو ذرات فلزی همچون دی اکسید تیتانیوم استفاده می‌شود. این ضدآفتاب‌ها فاقد پارابن و اسانس و ترکیبات آلرژی‌زاست و باعث بروز حساسیت در پوست کودکان و پوست‌های حساس نمی‌شود و ترکیبات ترمیم‌کننده و ضدالتهاب این محصولات موجب کاهش التهاب و قرمزی پوست ناشی از واکنش‌های آلرژیک می‌شود.

 

شرکت پارس حیان با نام برند سان‌سیف اقدام به تولید کرم‌های ضدآفتاب با استفاده از فناوری سلول‌های بنیادی نموده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *