لکه‌بر

فناوری فوم فعال در مواد لکه‌بر لباس

فوم فعال

فناوری فوم فعال

این فناوری جدید با اثرگذاری بالای خود به تازگی در بسیاری از محصولات لکه‌بر از جمله لکه‌بر لباس مورد استفاده قرار گرفته است. این فرآیند تولید محصولات لکه‌بر باعث از بین رفتن لکه در کمترین زمان می‌شود. چرا که فوم‌های ریز حاصل از این فرآیند قدرت نفوذ بالاتری به لکه‌های چربی روی لباس از خود نشان می‌دهند.

مقدمه

سورفکتانت‌ها موادی در شوینده‌ها هستند که توانایی از بین بردن کثیفی را دارند. این مواد در سطح ذرات شوینده حضور دارند. زمانی که شوینده‌ها به فوم تبدیل می‌شوند، سورفکتانت‌ها در کل سطح کره‌ای هر حباب فوم پراکنده می‌شوند. این مواد در تماس با کثیفی قرار می‌گیرند. همین امر باعث برطرف شدن سریع‌تر لکه و کثیفی از لباس می‌شود.

مکانیزم عملکر فوم فعال

مکانیزم این فرآیند نوین بسیار ساده است. حباب‌های فوم که سورفکتانت‌ها روی سطح آن جمع شده‌اند به لکه‌های چربی به هنگام شستشو نزدیک می‌شوند. ترکیبات به گروه حاوی چربی لکه می‌چسبند و شروع به پوشاندن سطح چربی می‌کنند. سطح خارجی لکه که با اجزای سورفکتانت پوشانده شده است به گروه‌های آبی جذب می‌شوند. بدین شکل کثیفی از سطح لباس کنده می‌شود. ذرات کثیفی جدا شده به شکل موثری توسط آب شسته می‌شوند. فرآیند فول فعال باعث تولید فوم با سرعت بالا و اندازه ریز می‌شود. آب با فشار بالا ماده شونده را در یک محفظه جهت تولید فوم ریز حل می‌کند. فوم ریز با غلظت بالا و حالت کرم شکل می‌گیرد. فوم ریز به سرعت به داخل لباس نفوذ می‌کند و کثیفی را از آن خارج می‌کند.

                        مکانیزم فوم فعال

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *