بهداشتی, لکه‌بر

مزیت استفاده از اسپری‌های تمیزکننده صفحات نمایش نانو

اسپری مهرتاش

 

فناوری نانو در شوینده‌ها چه اثرگذاری دارد؟

بهداشت و نظافت محیط کار و زندگی یکی از عوامل اصلی جلوگیری از بروز بیماری‌ها و مسمومیت‌ها می‌باشد. مواد شوینده لزوما خاصیت میکروب کشی ندارند و برای تکمیل نظافت و موثر بودن آن باید از مواد ضدعفونی کننده مناسب استفاده کرد. استفاده از مایع شیشه شوی خانگی که دارای خواص آنتی استاتیک است بسیار دیرتر از محصولات مشابه گردوخاک را جذب می‌کند و ضمنا به خاطر آنکه از مواد بیولوژیک ساخته شده موجب حفاظت از محیط زیست می‌گردد. به دلیل آنکه در فرمولاسیون این محصولات الکل وجود ندارد تاثیر مخرب بر روی سطح نمی‌گذارد. این پاک کننده همچنین برخلاف محصولات مشابه که دارای قدرت اسیدی یا قلیائی می‌باشند و موجب صدمه زدن به سطوح در اثر مرور زمان می‌گردند، اسیدی یا قلیائی نبوده و به سطح زیانی نمی‌رساند.

مقایسه محصولات تولید شده با فناوری نانو با محصولات غیرنانویی

کلیه خواص این محصول به دلیل بهره‌گیری و استفاده از فناوری نانو و ذرات در اندازه نانو بسیار منحصر به فرد است. میزان پاک کنندگی سطوح این محصول توسط آزمون طیف سنجی امواج مرئی و فرابنفش مورد ارزیابی قرار گرفت و نتایج آن مطابق جدول زیر است:

میانگین درصد نسبی عبور نور از سطح در طول موج نور مرئی (٪)

نمونه شاهد (سطح آلوده)

۸۲

نمونه نانو (سطح تمیز شده با نمونه محصول تجاری موجود در بازار)

۹۰

نمونه نانو (سطح تمیز شده با نمونه محصول)

۹۲

 

برای بررسی خاصیت پاک کنندگی محصول نانویی تولید شده ابتدا چند لام شیشه‌ای به وسیله روغن مایع خوراکی با شرایط یکسان آغشته شدند. سپس یکی از لام‌های آلوده به وسیله محصول تولیدی و لام دیگر به وسیله یک شیشه شوی تجاری موجود در بازار با شرایط کاملا یکسان تمیز شدند. از لام‌های تمیز شده آزمون عبور نور در محدوده طول موج امواج مرئی و فرابنفش قرار گرفت. میزان عبور نور به عنوان شاخصه ای برای میزان تمیزی لام و قدرت تمیزکنندگی محصول به صورت مقایسه‌ای استفاده شد. از مقایسه نتیجه حاصل برای محصول نهایی با نمونه شاهد و نمونه موجود در بازار می‌توان به این نتیجه رسید که محصول مورد بررسی قدرت پاک کنندگی قابل قبولی دارد. همچنین برخلاف محصولات موجود در بازار که حاوی معایبی از جمله سمیت بالا، آلوده‌سازی شدید محیط زیست آبی- خاکی و هوایی، قیمت بالا،  نیاز به استفاده از وسایل حفاظتی در هنگام بکارگیری بسیاری از شوینده‌ها، و استفاده از حلال‌های آلی است، این محصول فاقد هریک از این موارد است چرا که از فناوری نانوامولسیون در این محصول استفاده شده است که امکان استفاده از آب به جای الکل و همچنین مواد طبیعی و گیاهی به عنوان جایگزین مواد شیمیایی و آلی را فراهم می‌کند.

اسپری تمیزکننده مهرتاش

اسپری تمیزکننده صفحه نمایش مهرتاش

شرکت کیمیا شیمی سهند با نام برند (مهرتاش) محصولات شوینده‌ای با استفاده از فناوری نانو و به کمک نانوذرات محصولات شوینده‌ای سازگار با محیط زیست و عاری از مواد سمی تهیه کرده است که قدرت پاک کنندگی آن در مقایسه با محصولات غیرنانویی بیشتر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *